Spikeball noteikumi

Komandu sastāvi – Spēlē piedalās divas komandas divu spēlētāju sastāvā. Spēles sākumā komandas nostājas ap tīklu, viena otrai pretī. Tiklīdz bumbiņa ir spēlē, spēlētājiem vairs nav jāievēro konkrētas pozīcijas un viņi brīvi var kustēties 360 grādu rādiusā ap tīklu.
Serve – Servējošais spēlētājs sit bumbu ar atvērtu plaukstu pa tīklu, pretinieku komandas spēlētāja virzienā. Ja bumba netiek sista pretinieka spēlētāja virzienā, serve ir jāatkārto. Nākošo servi izpilda komanda, kura uzvarējusi  iepriekšējo izspēli.
Spēle – Pēc serves izpildīšanas komanda, kura uzņem servi, savā starpā var izpildīt 2 saspēles sitienus. Bumba var tikt atsista ar vienu vai otru roku (bez dubulta kontakta kā tas ir pludmales volejbolā). Vēlākais pēc trešā sitiena bumba ir jāspēlē pret tīklu un tālāk tā jāuzņem pretinieku komandai. Spikeball bumba var tikt atsista ar jebkuru ķermeņa daļu, izņemot pēdu.
Punktu skaitīšana – Ja komanda nespēj atsist bumbu, tad pretinieku komanda saņem punktu. Pēc sitiena bumbai ir jāatsitas pret tīklu un jālido pāri tīkla rāmim. Ja bumba atkrīt atpakaļ uz tīkla, tad pretinieku komanda saņem punktu. Ja bumba pēc sitiena atsitas pret rāmi, arī tad pretinieka komanda saņem punktu. Pretinieka kavēšana vai traucēšana nav atļauta, tādā gadījumā izspēle jāatkārto. Tīšas pretinieka spēlētāja kavēšanas vai traucēšanas gadījumā pretinieku komanda tiek sodīta ar punktu traucētajai komandai.
Uzvarētājs – Komanda, kura pirmā gūst 21 punktu, uzvarētāju komandai jāsasniedz vismaz 2 punktu pārsvars.